Zawodniacy

Facebook Twitter Drukuj E-mail

Kampania społeczna „Zawodniacy” to inicjatywa, która ma na celu promowanie picia wody wśród dzieci, przede wszystkim w wieku 6-11 lat oraz wśród ich rodziców i opiekunów. Kampania ma informować o zaletach wody i zachęcać do jej spożywania zamiast słodzonych napojów. W ramach kampanii realizatorzy chcą promować picie wody z kranu tam, gdzie jest to możliwe, a tam, gdzie nie ma takiej możliwości, picie wody butelkowanej.

Dlaczego kampania zajmuje się takim tematem?

W Polsce wzrasta liczba dzieci z nadwagą i otyłością zwłaszcza w grupie wiekowej 6-11 lat. Spowodowane jest to m.in. nieprawidłową dietą i spożywaniem nadmiernych ilości cukru zawartych w różnych, z pozoru nieszkodliwych, produktach spożywczych, takich jak choćby napoje. Nadmiar masy ciała u dzieci może prowadzić do powstawania w przyszłości chorób sercowo-naczyniowych. Dlatego tak ważne jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych u jak najmłodszych dzieci.

Dlaczego kampania promuje bardziej wodę z kranu niż wodę butelkowaną?

W ciągu ostatnich lat przeprowadzono duże inwestycje w obrębie infrastruktury wodociągowej, które przyczyniły się do znacznej poprawy jakości wody w naszych kranach. Mimo to, nadal wielu z nas ma obawy i nie wyobraża sobie, że można pić wodę prosto z kranu, podczas gdy za granicą jest to bardzo naturalne zachowanie. W wielu miejscach w Polsce woda w kranie ma bardzo dobrą jakość, jest bogata w składniki mineralne i bez problemu można ją pić prosto z kranu. Dodatkowo, woda z kranu ma też inne zalety, których nie posiada woda butelkowana. Woda z kranu jest dostępna o każdej porze i w każdym miejscu, nie wymaga odwiedzania sklepu, robienia zapasów ani dźwigania zgrzewek do domu. W dodatku jest dużo tańsza, niż najtańsze wody butelkowane. Ponadto, jest ekologiczna, jej spożywanie nie powoduje produkcji plastikowych odpadów.

Koordynator projektu: dr n. med Łukasz Balwicki
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 606 369 656

Error

An error occurred.

Sorry, the page you are looking for is currently unavailable.
Please try again later.

If you are the system administrator of this resource then you should check the error log for details.

Faithfully yours, nginx.