Wiadomości

Facebook Twitter Drukuj E-mail

Utworzono: poniedziałek, 14, listopad 2011 18:50

 

14 listopada 2011r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa z okazji rocznicy wprowadzenia zakazów palenia w miejscach publicznych pt. „Profilaktyka raka płuc i innych chorób odtytoniowych poprzez politykę ograniczania palenia w miejscach publicznych w województwie pomorskim”.

W konferencji udział wzięli m.in.:  Hanna Zych–Cisoń - Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, Hanna Wolska - Pełnomocnik Burmistrza Kartuz ds. uzależnień i ochrony zdrowia, Jarosław Formela – pełniący obowiązki dyrektora Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz  dr. Tadeusz Jędrzejczyk – Z-ca Dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

W trakcie spotkania realizatorzy projektu tworzącego miejsca publiczne wolne od dymu tytoniowego oraz zaproszeni goście omawiali politykę antytoniową wpisującą się w strategię zdrowotną Województwa Pomorskiego, profilaktykę raka płuc i innych chorób odtytoniowych oraz zmiany jakie zaszły po roku wprowadzenia zakazu palenia w miejscach publicznych. Do jednych z nich należy całkowite uwolnienie placówek leczniczych od dymu tytoniowego. Działania takie podjęło Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, które w bardzo widoczny sposób oznakowało teren kliniki znakami zakazu palenia. Podjęte przez UCK działania zostały zarekomendowane w poradniku „Miejsca pracy wolne od dymu tytoniowego”, który zaprezentowano również na konferencji prasowej.

Relacje z konferencji:

Załącznik:

 

W konferencji uczestniczyli również:

  • Zbigniew Krzywosiński – Z-ca Dyrektora Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego
  • Elżbieta Lamparska - Z-ca Dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego
  • Jolanta Wierzbicka – Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego
  • Alicja Bielińska-Łoza - Dyrektor Wydziału Kard i Organizacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku
  • Agnieszka Cyrny – Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna
  • dr n. prawn. Małgorzata Balwicka–Szczyrba – specjalista prawa antytytoniowego
  • Michał Lewandowski – rzecznik prasowy Lechii Gdańsk (operator stadionu PGE Arena)

 

{gallery}fotki_newsy/2011listopadkonferencjaprasowa{/gallery}