Wiadomości

Facebook Twitter Drukuj E-mail

Utworzono: piątek, 09, grudzień 2011 12:53

Realizatorzy programu tworzenia miejsc wolnych od dymu tytoniowego, Wioleta Tomczak, Łukasz Balwicki i Mateusz Boike uczestniczyli w XIV Ogólnopolskiej Konferencji im. Franciszka Venuleta "Tytoń albo Zdrowie".

Konferencja ta była okazją do wymiany doświadczeń promotorów zdrowia, środowisk medycznych oraz instytucji, które zajmują się działaniami ograniczającymi epidemię palenia tytoniu oraz narażenia na dym tytoniowy zarówno w Polsce, jak i na świecie. Uczestnikami konferencji byli m.in. dr Paulina Miśkiewicz - Dyrektor Biura WHO w Polsce, Michał Piróg - społeczny doradca Prezydenta RP, prof. Witold Zatoński - Centrum Onkologii, Instytut w Warszawie oraz Bolesław Piecha - przewodniczący sejmowej komisji zdrowia.

Podczas Konferencji Złotą Honorową Odznakę Fundacji Promocja Zdrowia odebrały Paulina Miśkiewicz oraz Anna Kozieł z Biura WHO w Polsce. Dodatkowo uroczystość ta była okazją do przedstawienia działalności Fundacji Promocja Zdrowia, która od 20-stu lat prowadzi program "Rzuć Palenie Razem z Nami".

{gallery}fotki_newsy/2011Venulet{/gallery}